PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686499}

Jestem twoja

Jeg er din
6,2 528
ocen
6,2 10 1 528
Jestem twoja
powrót do forum filmu Jestem twoja

Bardzo dobre kino... o samotności, zagubieniu głównej bohaterki i społeczeństwa. W opowieść o
poszukiwaniu akceptacji przez centralną postać (kapitalna Amita Acharia - tutaj nadmienię, iż nie
oglądałem Gry o Tron dzięki której zdobyła popularność) został wpleciony wątek wielokulturowości
krajów skandynawskich. Seks jest tutaj narzędziem poszukiwania akceptacji, miłości i zrozumienia...
jest najprostszą formą komunikacji.. prostszą niż szczera rozmowa. W filmie ludzie mówią
(szczególnie matka bohaterki) ale nie rozmawiają i nie słuchają. Ciężko tu o postacie kryształowe i
pozytywne... w tym filmie prawie każdy ma ze sobą problem. Ten film bardzo przypomina mi
problemy napotykanych w życiu osób. POLECAM !!! Włączcie w sobie empatię... i obejrzyjcie.
Będzie ciężko, smutno.... ale to świetne kino, które zmusi do myślenia. Nie często piszę posty pod
filmami... ale tutaj musiałem. Pozdrawiam !! :) BigUp !

ocenił(a) film na 10
aliensik

Kolejny kapitalny film z Północy.

ocenił(a) film na 8
aliensik

Kobieta rozdarta między miłością do własnego dziecka i poszukiwaniem własnej tożsamości, szczęścia. Moim zdaniem nie jest ona na tyle dojrzała i gotowa żeby zaopiekować się Feliksem. Niewątpliwe kocha swoje dziecko, ale równocześnie przez swoje desperackie poszukiwania miłości i akceptacji jest zaślepiona i nie jest w stanie w pełni zaopiekować się swoim chłopcem. Czasami jej zachowanie jest egoistyczne (np. mimo nalegań chłopca nie chce opuścić mieszkania boyfrienda) i naiwne (nie zauważa, że Jasperowi zależy tylko na seksie, cały czas wierzy, że jest między nimi głębsze uczucie) i tak przez słabość swojego charakteru wikła się w utopijne związki, bez przyszłości. Smutne studium kobiety próbującej za wszelką cenę znaleźć szczęście, ale niestety nie wiedzącej gdzie go szukać i jak je rozpoznać. Polecam fanom kina melancholijnego!

aliensik

Wszystko ładnie pięknie opisujecie ale żadnej mocnej wzmianki na temat jej pochodzenia, kultury od której się odłączyła i wybrała życie nowoczesnej europejki. Film ten pokazuje kobietę, która porzuciła tradycyjny model rodziny, a w nowej sytuacji nie bardzo sobie radzi.

ocenił(a) film na 10
mirandaPL

Dla mnie bohaterka utkwiła między pakistańską rodziną a niezależnością... Jedną z przyczyn jej nieporadności widzę w głęboko tkwiących korzeniach w kulturze islamu. Jej wcześniejsze życie było odgórnie sterowane (mowa o porwaniu do Pakistanu), wczesne małżeństwo... i dziecko. To także ukształtowało ją jako człowieka, którego pragnienia niekoniecznie idą w parze z tym co planuje dla niej Allah. Ostatnio rozmawiałem z kilkoma Pakistańczykami...w wieku 25-50 lat... i KAŻDY z nich miał z góry aranżowane małżeństwo... często nie widzieli żon przed ślubem...nie widzieli... nawet zdjęcia!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones